Facebook İle Bağlan

Yazlık almak için en uygun ikinci ülke Türkiye

Yazlık almak için en uygun ikinci ülke Türkiye
19.04.2017 11:30:56

İngiliz danışmanlık şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye yazlık almak için en uygun ikinci ülke olarak belirlendi.

Birinci ise Bulgaristan...

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılık sürecine girmesiyle sterlinin zayıflamasına rağmen, Türk Lirası'ndaki (TL) değer kaybının yüksekliği İngilizler için Türkiye'yi tatil cenneti haline getirdi.

İngilizlere döviz konularında danışmanlık yapan Fairfx şirketinin hazırladığı endekste Türkiye, Bulgaristan'ın ardından yazlık almak için en uygun ikinci ülke olarak gösterildi.

TÜRKİYE'DE Yazlık 481 BİN LİRA Bulgaristan'da ortalama yazlık fiyatının 91 bin sterlin, Türkiye'de 104 bin sterlin (481 bin TL), Yunanistan'da 119 bin sterlin olduğu belirtilirken, İngiltere'nin komşusu İrlanda'da ise fiyatın 125 bin sterline olduğu belirlendi.

İngilizlerin emeklilik dönemini geçirmek veya yazlık almak için en çok rağbet ettiği ülkelerden Portekiz'de bir yazlığın 218 bin sterline, İspanya'da 235 bin sterline, Fransa'da ise 464 bin sterline olduğu belirlendi.

 MARMARİS UCUZLADI

Öğle ve akşam yemekleri, kahve, su, şarap fiyatları esas alınarak hazırlanan sıralamada Marmaris günlük 68 sterlinlik harcamayla %4 ucuzladı. Marmaris Bulgaristan'ın Sunny Beach, Portekiz'in Algarve sahillerinden sonra en ucuz yer seçildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI