Facebook İle Bağlan

Gayrimenkul işi artık diplomalı…

Gayrimenkul işi artık diplomalı…
14.04.2017 13:41:34

Gayrimenkul sektörü oldukça önemli bir haldedir. Eskiden emlakçı diye basite alınan bir iş olsada şu anda oldukça önemli bir haldedir.

 

Gayrimenkul işi artık diplomalı olacak. Gayrimenkul Geliştirme-Yönetimi bölümü üniversitelerde açıldı. Yeditepe üniversitesi bu konuda ilk adımı attı.

 

 

Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile İnsan Kaynakları Yönetimi bölümleri açıldı.

 

 

Yüksekokullar da Türkiye’de ilklerin arasında yer alan Yeditepe üniversitesi bir ilke daha adım attı.

Türkiye'nin ilk yüksekokullarından biri olma özelliği taşıyan Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Gümrük İşletme Bölümünün yanı sıra Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile İnsan Kaynakları Yönetimi bölümleri açıldı.

 

Yeni açılan bölümler, bu yıl öğrenci kabul edecek ve YGS -6 puan türünden öğrenci alacak.

İş hayatına hazır uzman profesyoneller yetiştirme amacı doğrultusunda, teorik bilginin uygulamaya dönüştürüldüğü ders programlarına sahip olan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, alanlarında uzmanlaşan ve mezuniyet sonrasında doğrudan işe yerleşebilme imkanı sağlayan stajlar ile etkin iletişim ve güçlü yabancı dil becerilerini kazanan öğrenciler yetiştiriyor.

 

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile Gümrük İşletme bölümlerinde okuyan öğrenciler; gayrimenkul değerleme uzmanlığı, konut değerleme uzmanlığı, gümrük müşavirliği ve müşavir yardımcılığı sınavlarına hazır olarak mezun oluyor. Bu sayede mezunlar gerekli temel donanım ile iş hayatına zaman kaybetmeden atılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI