Facebook İle Bağlan

Referandum ve Gayrimenkul

Referandum ve Gayrimenkul
29.03.2017 21:14:11

Referandum yani halkoylaması sürecindeyiz. Günümüz en popüler konularından en kafa yoran konularından konusu referandum. Evet ya da hayır kararı için halkın oyu alınacak. Referandum enflasyonu, pazarı, manavı, marketi her yeri etkiliyor.

Peki referandum gayrimenkulu etkiledi mi? Referandum sonrasında yada referandum öncesinde gayrimenkul nasıl etkilendi.

Biz binbiryol.com olarak bu konuyu iszler için araştırdı. Gayrimenkul satışları ve projeleri için hazırlanan bir toplantıda referandum sonrası gayrimenkul fiyatlarında artış olacağı söylenmektedir.

Yapılan bu toplantı sonrasında ev artışlarıda arttı. Hayat geçmesi planan çoğu proje bitiş tarihinde daha erken tarihte bitirerek satışa sunulmaya başlandı.


Gayrimenkul sektörünün, ekonomik, siyasi ve toplumsal alanda yaşanan olumsuzluklara rağmen büyümesini  sürdürmektedir.

 

Bilinen bir gerçek var ki gayrimenkul ülkemizde halen en güvenli ve zamansız bir yatırım aracıdır. Koşullar, olaylar ne olursa olsun, Türk halkı gayrimenkule yatırım yapmaya devam ediyor. Son 5 yıla baktığımızda da bunu net olarak görüyoruz. Türkiye'de son 5 yıldır 1 milyonun üzerinde konut satışı gerçekleşiyor. Ülkemizin içinde bulunduğu konjonktüre rağmen sektörümüzün yükselen bir grafik elde etmesi de gayrimenkule duyulan güvenin bir göstergesi. 2017 için de bunun devam edileceği düşünülmektedir.

"Referandumdan sonra fiyatlar artacaktır"

Uzmanlar Referandumdan sonra fiyatlarda ciddi bir hareket olacağının altını çiziyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI