Facebook İle Bağlan

Gayrimenkul da yeni trendler

Gayrimenkul da yeni trendler
17.05.2017 12:36:32

GİSP yani Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun tarafından düzenlenen “Gayrimenkul Satışında Yeni Trendler” başlıklı yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirildi.

FYP Proje Geliştirme şirketinin kurucusu Füsun Yılmaz Phillipson ve Aremas Gayrimenkul Danışmanlık şirketinin kurucusu Vedat Arslan  gayrimenkul satışında yeni trendlerin sektörü nasıl şekillendirdiği, satışa dayalı gelişen sektörün nereye evrildiği  konularına dair öngörülerini katılımcılarla paylaştı.

Gerçekleşen toplantı da gayrimenkul satışındaki başarının ilk adımını ‘hikayeyi doğru yazmak ve farklılaşabilmek’ olarak tanımladı. Aynı zamanda Teknolojiyi takip eden, dijital değişimi algılayabilen ve sosyal medyanın gücünü doğru kullanan projelerin farklılaşabileceğini vurgulandı.

Toplantı da ilgi çeken kısa ve etki videolarda sunuldu. Bu tarz videoların satışa katkısı olduğu belirtildi.

SO-LO-MO  yai sosyal-yerel-mobil yaklaşımıyla tüm yeniliklere dokunurken, dünyayı takip ederken, bulunduğumuz ülkenin gerçeklerinden kopmadan GLOKAL bir stratejiye sahip olmak gerektiğini anlattı.

Yapılan toplantıda gayrimenkul satışında sadece yöntemleri değil aynı zamanda ürünü de farklılaşmanın gereğini, alternatif gayrimenkul yatırımlarından örnekler vererek vurguladı.

Vedat Arslan güncel tecrübelerinden yola çıkarak, sat-yap sistemindeki sıkışmayı aşmanın yöntemlerini anlattı: “Konut projeleri insanların değişen yaşam tarzlarına ve alışkanlıklarına göre tasarlandığı için, zaman içinde farklı trendler hakim olabilmektedir. Mesela, geçmiş yıllarda ulaşılabilir olması adına iyice küçülen konutlar yerine, yine ekonomik ama yaşanabilir olması adına nispeten biraz daha büyümüş konutlar almaya başlamıştır. Bunun yanında, artık hayatımızdan hemen hemen çıkmaya yüz tutmuş balkonlar da makul ölçülerde de olsa geri dönmeye başlamıştır. Benzer durum konutların satışı sürecinde de yaşanmaktadır. Mevcut müşterilerimiz artık çok daha önemli olmaya başladı. Onları bir e-mail veya sms datası olarak görmeyi bırakıp gerçek anlamda müşteri ilişkileri yönetimi yapmaya başlayan projeler, güven yaratarak satışta bir adım öne geçmeye başladılar. Kısacası; müşterisini önceden tanıyan, ona uygun özelliklere sahip projeyi hayata geçiren, doğru fiyat ve ödeme modellerine sahip projeler; doğru pazarlama stratejileri ve satış operasyonuna da sahip olduğunda durgun dönemlerde bile satış sorunu yaşamayacaklardır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI