Facebook İle Bağlan

Devletten İlk Evini Alacaklara Müjde !!!

Devletten İlk Evini Alacaklara Müjde !!!
03.05.2017 17:28:20

Devlet ilk evini alacaklara destekte bulunuyor. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlar konut hesabı açtırmaları halinde tarafından 15 bin TL’ye kadar  destek sağlanıyor.

Konut hesabı açarak birikim yapan herkese devlet destek veriyor. 

Peki nasıl yararlanabiliriz?

7 Haziran 2015 tarihi itibarıyla tamamı kendisine ait bir konutu bulunmayan her Türk vatandaşı konut hesabı açtırarak devlet desteğinden yararlanabilirler. 18 yaşın altındaki kişiler için konut hesabı açılabilir ancak hesap açılışı 18 yaş altındaki kişinin velisi yapılmalıdır. 

Konut hesapları yurtiçindeki bankaların şubelerinde TL olarak açılmalıdır.Ortak hesap olarak konut hesabı açmanız mümkün değildir.

Devlet desteğinden yaralanmak isteyen vatandaşların konut hesabı açtırdığında kendi üzerinde bir tapu olmaması gerekir. 

Ayrıca konut hesabını bankalar arasında transfer edilemez.  Bu nedenle konut hesabının açılacağı bankanın doğru tercih edilmesi gerekiyor.

Konut hesabı açtıran kişi konut hesabı açılış tarihinde hesaba 30 bin TL’ye kadar para yatırabilir. Bu sayede konut hesabına uygulanacak devlet desteğinin miktarının artırılması söz konusu olabilir. Konut hesabı açtıran kişiler isterlerse ayda bir, isterlerse üç ayda bir hesaba ödeme yapabilirler. Ödemelerini aylık olarak yapan kişiler ayda en az 250, en fazla 2.500 TL ödeme yapabilirler. Üç aylık ödeme yapanlar için ise alt limit 750, üst limit 7.500 lira

Konut hesabına aylık ödeme yapmayı tercih eden bir kişinin bir yıl içerisinde üçten fazla kez, üç aylık ödeme yapmayı tercih eden kişinin ise bir yıl içerisinde birden fazla kez hesaba ödeme yapmaması halinde bu kişilere devlet katkısı sağlanmaz  Diğer yandan bu durumlarda açılan hesap, konut hesabı statüsünden çıkartılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI