Facebook İle Bağlan

Bahçeşehir konut fiyatları iki katı oldu...

Bahçeşehir konut fiyatları iki katı oldu...
25.04.2017 14:42:31

Türkiye’de gayrimenkul dendiğinde ilk akla gelen İstanbul’dur. Gayrimenkulun kalbi olan İstanbul’da son 10 yılda gayrimenkul fiyatlarında büyük gelişmeler oldu. Bunun başlıca nedeni ulaşım sektörünün çok genişlemesi. İstanbul’da özellikle ulaşımı kolay olan yerler gayrimenkul fiyatında artış 2 katına yükseldi.

 

Özellikle ulaşım bağlantılarının güçlendirilmesi, ihtiyacı karşılamak için yeni bölgelerin yaşam alanlarına açılması, kentsel dönüşüm projelerinin hayat geçirilmesi gayrimenkul yatırımlarının artışına katkı sağladı. 3. Havalimanı, Marmaray, 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu vb. projelerle birlikte İstanbul’da bazı bölgelerdeki fiyat artışları dikkat çekti

 

Gayrimenkul değerleme genel müdürü tarafından yapılan açıklamaya göre son yıllarda özelikle konut fiyat artışlarında iki önemli değişkenin etkili olduğunu belirterek bunlardan ilkinin mega projeler, diğerinin de Bahçeşehir’de arka arkaya hayata geçirilen konut projeleri ve belirli bir süre sonunda bölgenin büyümesi gerçekleşti. Mega projelerde etkinin çok açık görülebildiğini kaydeden Maya, köprü, metro, havalimanı, hastane, adliye sarayı ve benzeri kamu yatırımlarının bölge dinamiklerini ve fiyatı önemli şekilde etkilediğine dikkat çekti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI